Нагајасу Хонда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Нагајасу Хонда
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927–1930 Јапонија Јапонија 4 (0)

Нагајасу Хонда — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 2 0
1928 0 0
1929 0 0
1930 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]