Навахондилја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Навахондила

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна областКастилја и Леон
ПровинцијаАвила
ОпштинаНавахондила
Површина
 • Вкупна22 км2 (8 ми2)
Надм. вис.&10000000000000741000000741 м
Население (2005)
 • Вкупно248
 • Густина11,3/км2 (290/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Навахондила е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.