Наватејарес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Наватејарес
Поглед кон општинската зграда
Поглед кон општинската зграда

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаНаватејарес
Површина
 • Вкупна11 км2 (4 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно73
 • Густина6,6/км2 (170/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Наватејарес — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.