Наваредондилја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Наваредондила

Знаме

Амблем
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Наваредондила
Површина
 • Вкупна 20 км2
Население (2006)
 • Вкупно 273
 • Густина 13,7/km2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Наваредондила е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.