Навалонгиља

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Навалонгуила)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Навалонгуила
Куќа во Навалонгуила
Куќа во Навалонгуила

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаНавалонгуила
Површина
 • Вкупна90 км2 (30 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно378
 • Густина4,2/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Навалонгуила — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.