Навасепедилја де Корнеха

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Навакепедила де Корнеја)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Навакепедила де Корнеја
CountrySpain
Autonomous communityCastile and León
ProvinceÁvila
MunicipalityНавакепедила де Корнеја
Површина
 • Вкупна29 км2 (11 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно158
 • Густина5,4/км2 (140/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Навакепедила де Корнеја — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

MOLE GRANITICA EN NAVACEPEDILLA DE CORNEJA.JPG
NAVACEPEDILLA DE CORNEJA 01.JPG