Навадихос

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Навадијос)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Навадијос
Панорамски поглед на Навадихос
Панорамски поглед на Навадихос

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаНавадијос
Површина
 • Вкупна19 км2 (7 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно54
 • Густина2,8/км2 (70/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Навадијос — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.