Му и Рана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Му и Рана (норвешки: Mo i Rana) — град и административен центар на општината Рана во округот Нурлан, Норвешка. Сместен е близу до Северниот поларен круг во регионот Хелгелан во Северна Норвешка. Зафаќа површина од 13,32 км² и население од 18.141.

Црква во Му

Поврзано[уреди | уреди извор]