Мунир Ел Хадади

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мунир Ел Хадади
Лични податоци
Полно име Мунир Ел Хадади Мухамед
Роден на 1 септември 1995 (1995-09-01) (27 г.)
Роден во Ел Ескоријал, Шпанија
Висина &100000000000001790000001,79 м
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Барселона Б
Младинска кариера
ФК Галапагар
2010–2011 ФК Атлетико Мадрид
2010–2011Рајо Мајадахонда (позајмница)
2011–2014 Барселона
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2014– Барселона Б 11 (4)
2014– Барселона 1 (1)
Репрезентација
2014– Шпанија U19 3 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 24 август 2014.
† Учества (Голови).

Мунир Ел Хадади Мухамед (арапски: منير الحدادي; роден на 1 септември 1995), познат едноставно како Мунир — шпански фудбалер кој игра за екипата на ФК Барселона на позицијата напаѓач.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Barcelona sign 15year child prodigy“. Ahram. Посетено на 3 March 2014.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]