Мотоо Тацухара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Мотоо Тацухара
Лични податоци
Роден на 14 јануари 1913(1913-01-14)
Роден во Јапонија
Починал на 1984
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Waseda WMW
Репрезентација
1934–1936 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Мотоо Тацухара (роден 14 јануари 1913) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Мотоо Тацухара бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 2 0
1935 0 0
1936 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]