Моралеха де Матакабрас

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Моралеја де Матакабрас)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Моралеја де Матакабрас
Поглед кон црквата во Моралеја де Матакабрас
Поглед кон црквата во Моралеја де Матакабрас
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаМоралеја де Матакабрас
Површина
 • Вкупна14 км2 (5 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно66
 • Густина4,7/км2 (120/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Моралеја де Матакабрас — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.