Моника Тодоровска

Од Википедија — слободната енциклопедија

Моника Тодоровска (р. 10 април 1995) — македонска фудбалерка, која игра како дефанзивец за репрезентацијата на Македонија.[1]

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Тодоровска го имала своето деби за репрезентацијата на Македонија на 10 април 2014 година, против Шпанија.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Monika Todorovska“. World Football. Посетено на 19 September 2021.
  2. „North Macedonia vs Spain“. Soccerway. Посетено на 19 September 2021.