Момински водопади

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Моминските Водопади се наоѓаат во раселеното село Копришница во Општина Демир Капија, јужниот дел на Република Македонија. Водопадите се формираат од реката Моминска. Неколку други водопади можат да се најдат во планините околу Демир Капија.