Прејди на содржината

Модул:Location map/data/Франција

Од Википедија — слободната енциклопедија

Документацијата за овој модул можете да ја создадете на Модул:Location map/data/Франција/док

return {
	name = 'Франција',
	top = 51.5,
	bottom = 41.0,
	left = -5.8,
	right = 10.0,
	image = 'France location map-Regions and departements-2016.svg',
	image1 = 'France relief location map.jpg'
}