Мичихиро Озава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Мичихиро Озава
Лични податоци
Роден на 25 декември 1932 (1932-12-25) (89 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1955–1967 Toyo Industries
Репрезентација
1956–1964 Јапонија Јапонија 36 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Мичихиро Озава (роден 25 декември 1932) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Мичихиро Озава бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1956 3 0
1957 0 0
1958 4 0
1959 9 0
1960 1 0
1961 6 0
1962 7 0
1963 5 0
1964 1 0
Вкупно 36 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]