Мичешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Мичешти)
Прејди на: содржини, барај
Мичешт
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Население (2002)[1] 4.099
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Мичешт (романски: Miceşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 4.099 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]