Мицуру Нагата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Мицуру Нагата
Mitsuru Nagata Albirex Niigata.jpg
Лични податоци
Роден на 6 април 1983 (1983-04-06) (39 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Urawa Reds
Број 17
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2002–2005 Kashiwa Reysol
2006–2010 Albirex Niigata
2011– Urawa Reds
Репрезентација
2010–2011 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Мицуру Нагата (роден 6 април 1983) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 1 0
2011 1 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]