Прејди на содржината

Мицунори Јошида

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Мицунори Јошида
Лични податоци
Роден на 8 март 1962(1962-03-08)(62 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1980–1995 Júbilo Iwata
Репрезентација
1988–1993 Јапонија Јапонија 35 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Мицунори Јошида (роден 8 март 1962) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1988 1 0
1989 10 1
1990 0 0
1991 0 0
1992 8 0
1993 16 1
Вкупно 35 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]