Михаил Суслин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Михаил Јаковлевич Суслин (на руски: Михаил Яковлевич Суслин, роден 1894 - 1919) бил руски математичар.