Михаил Меркулов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Меркулов со ФК Рубин Казан во 2020 година

Михаил Викторович Меркулов (руски: Михаил Викторович Меркулов; 26 јануари 1994) е руски фудбалер кој игра на позицијата лев бек. Михаил во моментов настапува за ФК Рубин Казан.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ФК РУБИН“. www.rubin-kazan.ru. Посетено на 2020-06-09.