Михаел Хауке

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Михаел Хауке (роден на 24 јуни 1985 во Алтенбург) е германски кошаркар. Тој во моментов е во игра за тимот на кошаркарскиот клуб Шалке кој игра во ProA-лигата.[1] Овој кошаркар е висок 210 сантиметри и игра на позиција центар. Го носи дресот со број 12.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. https://www.2basketballbundesliga.de/s04-verpflichtet-michael-haucke-aus-bochum/. Unknown parameter |titel= ignored (|title= suggested) (help); Unknown parameter |zugriff= ignored (|access-date= suggested) (help); Отсутно илип празно |title= (help)