Митко Стоилов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македонија Митко Стоилов
Лични податоци
Роден(а) 4 февруари 1983 (1983-02-04) (38 г.)
Богданци, Македонија
Националност Македонија Македонец
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001950000001,95 м
Тежина 107 кг
Позиција Лев бек
Прекар Мите
Клупски податоци
Сениорски клубови
1998–2002
2002–2005
2005–2013
2013–2014
2014–2015
2015
2016
2016–2017
2017
Македонија Младост Богданци
Хрватска Загреб
Македонија Металург Скопје
Македонија Вардар
Романија Одорхеи
Македонија Работнички
Македонија Тинекс Пролет
Македонија Младост Богданци
Македонија Прилеп 2010
Репрезентација
  Македонија Македонија

Митко Стоилов (роден на 4 февруари 1983 во Богданци) — поранешен македонски ракометар.

Моментално, тој е претседател и главен тренер на РК Академија Младост.[1][2]

Титули[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]