Мите Цикарски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македонија Мите Цикарски
Лични податоци
Роден на 6 јануари 1993 (1993-01-06) (28 г.)
Роден во Струмица, Македонија
Висина &100000000000001760000001,76 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Работнички Работнички
Број 26
Младинска кариера
Партизан Партизан
Вардар Вардар
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011-2014 Вардар Вардар 66 (2)
2014- Работнички Работнички 10 (2)
Репрезентација
2008-2009 Македонија Македонија 19 8 (0)
2009-2013 Македонија Македонија 21 8 (0)
2012- Македонија Македонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 26 јули 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 јануари 2012

Мите Цикарски (роден на 6 јануари 1993) — македонски фудбалер, играч од одбраната на Работнички и на македонската репрезентација.

Технички карактеристики[уреди | уреди извор]

Примарно игра на позицијата лев бек.

Титули[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]