Прејди на содржината

Мисао Тамаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Мисао Тамаи
Лични податоци
Роден на 16 декември 1903(1903-12-16)
Роден во Јапонија
Починал на 23 декември 1978(1978-12-23) (возр. 75)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927 Јапонија Јапонија 2 (1)

Мисао Тамаи (роден 16 декември 1903 - починал на 23 декември 1978) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика

[уреди | уреди извор]
Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]