Мирсад Бешлија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Босна и Херцеговина Мирсад Бешлија
Лични податоци
Роден на 6 јули 1979 (1979-07-06) (41 г.)
Роден во Живнице, СФРЈ
Висина &100000000000001830000001,83 м
Позиција десно крило
Младинска кариера
Team
Славен Живнице
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
2001-2006 Босна и Херцеговина БиХ 37 (4)

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Мирсад Бешлија (роден на 6 јули 1979) во Живнице) — поранешен босански фудбалер.