Мирка Васиљевиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мирка Васиљевиќ
Роден Мирка Васиљевиќ
27 септември 1990 (1990-09-27) (29 г.)
Белград, СФРЈ СФР Југославија
Занимање глумица
Сопружник Вујадин Савиќ
Деца 3


Мирка Васиљевиќ е српска актерка и модел, родена 27  септември 1990 година во Белград (Србија). Невенчана сопруга му е на Вујадин  Савиќ , со кого има двајца синови, Андреј[1] и Михаил [2] и ќерка Адријана.[3]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

(англиски)