Мирза Бегиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мирза Бегиќ

Бегиќ за време на Евробаскет 2013
Бегиќ за време на Евробаскет 2013

Лични информации
Роден на 9 јули 1985(1985-07-09)(38 г.)
Роден во Бијељина, СР Босна и Херцеговина, СФР Југославија
Националност Словенија Словенија
Позиција Центар
Информации за кариерата

Мирза Бегиќ (роден на 9 јули 1985, во Бијељина) — словенечки поранешен кошаркар. Играл на позицијата центар и ја претставувал репрезентацијата на Словенија.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „REAL MADRID reels in Begic at center - 2010-11 SIGNINGS - Welcome to EUROLEAGUE BASKETBALL“. web.archive.org. 2011-06-16. Архивирано од изворникот на 2011-06-16. Посетено на 2024-01-20.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)