Миодраг Радоњиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Миодраг Радоњиќ (Белград, 3. мај 1989) е српски телевизиски и театарски актер.

Улоги[уреди | уреди извор]

Филмографија на актерот Миодраг Радоњиќ
Год. Име Улога
2010.
2010. Нова шанса
2010. Меѓу јавом и меѓу сон Лаза Костиќ
2011. Приказни од гроб
2011. Мирисот на дождот на Балканот Душановиот колега
2011. Октомври Бритва
2011. Непобедливо срце Света
2011. Пеј, брате! Муња
2012. Воена академија Шеф на циглана
2014. Излез во случај на опасност Поповиќ
2015. Марко Краљевиќ: Фантастична авантура Муса Кесаџија
2015. Ќе бидеме прваци на светот Трајко Рајковиќ
2015. Игра во темница Луиџи
2015 - 2016. Чизмаши Стевица Тодоровиќ
2016. Прваци на светот Трајко Рајковиќ
2016 - денес. Убијците на мојот татко Зоран Јанкетиќ
2017. Божиќно востание Данило
2017. Мојата ќерка недостасува Драган
2018. Јужни ветар Бача

Наводи[уреди | уреди извор]