Милорад Кукоски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Милорад Кукоски
Лични податоци
Роден(а) 7 декември 1987(1987-12-07)(36 г.)
Струга, Македонија
Националност Македонија Македонец
Спорт Ракомет
Висина &100000000000001950000001,95 м
Тежина 100 кг
Позиција Лев бек
Прекар Мики
Клупски податоци
Тековен клуб Еурофарм Работник
Број 24
Сениорски клубови
2005–2008
2008–2014
2013–2014
2014–2016
2016–2017
2017–
Македонија Пелистер
Македонија Вардар
Македонија Зомимак М (заем)
Македонија Металург Скопје
Романија Одорхеи
Македонија Еурофарм Работник
Репрезентација
  Македонија Македонија 33 (165)

Милорад Кукоски (роден на 7 декември 1987македонски ракометар кој игра за екипата на Еурофарм Работник.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]