Милорад Б. Протиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Милорад Б. Протиќ бил српски астроном.

Бил роден на 6 септември 1911 во Белград.

Ги открил следниве астероиди:

Милорад Протиќ починал на 29 октомври 2001 година во Белград.