Милехолц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Милехолц
Mühleholz
Село
Милехолц is located in Лихтенштајн
Милехолц
Милехолц
Местоположба на Милехолц во Лихтенштајн
Координати: 47°09′N 9°30′E / 47.150° N; 9.500° E / 47.150; 9.500Координати: 47°09′N 9°30′E / 47.150° N; 9.500° E / 47.150; 9.500
Список на држави во светот Лихтенштајн
ОпштинаSchaan.png Шан
Надм. вис.&10000000000000450000000450 м
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Поштенски број9487
Повик. бр.+423

Милехолц (германски: Mühleholz) — село во Лихтенштајн, сместено јужно од Шан, долж границата со Швајцарија.

Наводи[уреди | уреди извор]