Милан Левов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Милан Левов
Лични податоци
Роден(а) 5 април 1987 (1987-04-05) (35 г.)
Кавадарци, Македонија
Националност Македонија Македонец
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1.92 м
Позиција Десен бек / десно крило
Клупски податоци
Сениорски клубови
2005–2007
2007–2008
2008–2009
2009–2010
2010–2013
2015
2015
2016
2016–2018
2018
ВВ Тиквеш Кавадарци
Преспа
Ал-Халиџ
Вардар ПРО
Металург Скопје
Охрид 2013
Работнички
Макс Струмица
Радовиш
Тиквеш
Репрезентација
  Македонија Македонија 9 (11)

Милан Левов (роден на 5 април 1987 г.) — поранешен македонски ракометар и македонски репрезентативец.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]