Миден

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Миден може да се однесува на следниве места во Германија:

  • Миден (Мозел) — општина во округот Кохем-Цел, Рајнска област-Пфалц
  • Миден (Алер) — општина во округот Гифхорн, Долна Саксонија