Миграции

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Миграции се однесува на поголемо движење на група предмети, организми или луѓе, а вклучува:

екологија и антропологија:

наука:

компјутери: