Миа Мејсон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Миа Мејсон
(Mya Mason)
Mya Mason at Tightfit Party 1.jpg
Основни информации
Роденаноември 4 1984 (1984-11-04) (36 г.)
Место на раѓањеДенвер, Колорадо
НационалностАмериканка
Физички информации
Мерки34D-22-34
Висина156 см
Боја на очитекафеави
Боја на косатацрна
Други
Период на активност2003-
ПсевдонимиMaya Madison, Mya Johnson, Maya Mason, China, Mya, Mya Manson
Број на филмови+ 90
IMDb IAFD AFDB

Миа Мејсон (англиски: Mya Mason) (подена ноември 4, 1984) — американска порнографска актерка. Нејзината кариера за ја започнува во 2003 на возраст од 19 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]