Меѓународна година на хемијата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Логото на меѓународната година на хемијата

Меѓународната година на хемијата 2011 ќе ги одбележи достигнувањата во хемијата и нејзините придонеси за човештвото.