Меѓународен фолклорен детски фестивал „Оро без граници“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Меѓународниот фолклорен детски фестивал „Оро без граници“ ― фестивал што е одржуван секоја година помеѓу 29 септември и 2 октомври во Универзалната сала во Скопје, Македонија. На овој фестивал учествуваат детски фолклорни ансамбли од Македонија и странство.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]