Месија (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Месиа)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба во рамките на Галиција.

Месијаопштина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галиција, Шпанија. Има површина од 107 жит./км2, население од 3296 жители (2004) .