Месечина и Валентино (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Месечина и Валентино е американски филм, во режија на Дејвид Енспоу. Главните улоги ги толкуваат: Вупи Голдберг и Гвинет Палтроу.

Содржина[уреди | уреди извор]

Ребека Лот (на возраст од триесеттина години) е наставничка по поезија чиј загинува откако го удира автомобил за време на џогирањето. Пријателите и роднините ѝ даваат поддршка, а особено нејзината најдобра пријателка, сосетката Силви, поранешната маќеа Алберта и помладата сестра Луси. Сепак, таа не може да се помири со тоа што останала вдовица. Нејзината насмевка ја враќа еден маж, изнајмен да ја бојдиса куќата.[1][2][3][4]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 840, 1.8.2014, стр. 27.
  2. Антена, број 842, 15.8.2014, стр. 16.
  3. Антена, број 857, 28.11.2014, стр. 26.
  4. Антена, број 854, 7.11.2014, стр. 20.