Мелт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мелт
Melt.svg
Лого на фестивалот
Melt! 2015 Impressions 05.jpg
Фестивалот во 2015 година
Зачестеностеднаш годишно
ЛокацијаГрефенхајнихен, Германија
Првпат1997
Посетителиоколу 20.000 годишно
Жанрелектронска музика, инди поп, поп, хип хоп
Мрежно место
http://www.meltfestival.de


Мелт или Мелт! (англиски: Melt!) — музички фестивал кој се одржува еднаш годишно од 1997 година. Од 1999 година, фестивалот се одржува во Ферополис, во близина на Грефенхајнихен.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]