Мелн (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мелн може да се однесува на следниве места во Германија:

  • Мелн — град во округот Лауенбург, Шлезвиг-Холштајн
  • Мелн (Мекленбург) — општина во округот Мекленбуршка Езерска Област, Мекленбург-Западна Померанија
  • Алт Мелн — општина во округот Лауенбург, Шлезвиг-Холштајн