Мелиде, А Коруња

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мелиде е општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономната заедница Галција.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]Координати: 42°55′01″ СГШ; 8°01′01″ ЗГД / 42.917° СГШ; 8.017° ЗГД / 42.917; -8.017