МедијаВики:Welcomecreation

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Добре дојдовте на Википедија, $1!
Вашата корисничка сметка е создадена.

Wiki letter w.svg Википедија е енциклопедија напишана преку соработка на многу од нејзините читатели. За да научите повеќе, видете го нашиот индекс на страници за помош. За да го смените изгледот на сајтот и многу други опции, изменете ги Вашите нагодувања.
Crystal Clear app ktip.png
Не заборавајте да ги потпишувате Вашите коментари на страниците за разговор преку внесување на ~~~~, но не се потпишувајте на енциклопедиските статии.

Секако, не се очекува од Вас да ги знаете веднаш сите начела и напатствија, но пожелно е да се запознаете со оние поважните (користете неутрална гледна точка и цитирајте ги изворите за да ги направите статиите проверливи) колку што можете побрзо.

Crystal Clear app lphoto.png
Добредојдени сте да подигнувате и внесувате слики во статиите, но важно е да ги почитувате правилата за употреба на слики и да ги почитувате авторските права на создавачот.
Crystal Clear app amor.png
Ако имате какви било прашања, не плашете се да ги поставите: Википедија:Селска чешма е вистинското место за таа намена.
Crystal Clear app help index.png
Ако сѐ уште Ви треба помош, можете да ставите {{помош}} на дното на Вашата страница за разговор со прашање.