МедијаВики:Sitenotice

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


F icon.svg

Следете ја Википедија на македонски јазик на Facebook!

Уредувачки натпревар „Диносауруси“

Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 15 февруари до 14 март 2021 година ќе се одржи уредувачки натпревар на тема „Диносауруси“.

Уредувачки викенд „Универзитети“

Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 6-7 март 2021 година ќе се одржи уредувачки викенд на тема „Универзитети“.