Меделјин (Шпанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Меделјин (шпански: Medellín) е општина која се наоѓа во покраината Бадахоз во автономната заедница Екстремадура.

Познати личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]