Медведник

Од Википедија — слободната енциклопедија

Медведник[1] е планина во западна Србија, во близина на градот Ваљево. Нејзиниот највисок врв има надморска височина од 1.247 метри надморска височина.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Medvednik“. Valjevski turistički info centar. Архивирано од изворникот на 2011-07-22. Посетено на 2010-10-18.