Мегленско Езеро

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мегленско Езеро
Мегленско Езеро - Поглед на езерото
Мегленско Езеро - Поглед на езерото
Поглед на езерото
Координати 41°04′43.7″N 21°31′14.4″E / 41.078806° СГШ; 21.520667° ИГД / 41.078806; 21.520667Координати: 41°04′43.7″N 21°31′14.4″E / 41.078806° СГШ; 21.520667° ИГД / 41.078806; 21.520667
Вид вештачко
Земји во сливот Македонија


Мегленско Езеровештачко езеро во близина на селото Мегленци.

Местоположба[уреди | уреди извор]

Езерото се наоѓа на околу стотина метри југозападно од селото, на левата страна од патот којшто продолжува до Арматуш.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]