Меги (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Меги (англиски: Maggie) - американски филм од 2015 година, во режија на Хенри Хобсон. Главните улоги во филмот ги толкуваат: Арнолд Шварценегер и Абигејл Бреслин.

Содржина[уреди | уреди извор]

Една зомбиевска епидемија шири ужас низ светот, а еден загрижен татко се грижи за својата инфицирана ќерка, борејќи се да ја подготви за неизбежното.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Меги“, Вест, година XVII, 6,7 и 8 јануари 2017, стр. 32.