Ма Фулианг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ма Фулианг (роден 13 декември 1968) е кинески спринт-кануист кој се натпреваруваше во доцните 1980-ти. На Летната олимпијада 1988, во Сеул, тој беше елиминиран во предвозната трка во дисциплината К-2 500 метри мажи и во полуфиналето во дисциплината К-2 1000 метри.

Наводи[уреди | уреди извор]