Мај (округ во Павлодар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мај
Округ
Май ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарКоктобе
Часовен појасEast (UTC+6)

Мај (казашки: Май ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Коктобе.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]